mapKwakowo, ul. Słupska 18
76-251 Kobylnica
mapKontakt:
+48 59 846 20 75

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

 

ZARZĄDZENIE BISKUPA KOSZALIŃSKO – KOŁOBRZESKIEGO DOTYCZĄCE SPRAWOWANIA CZYNNOŚCI LITURGICZNYCH W ZWIĄZKU Z WPROWADZENIEM NOWYCH ZASAD BEZPIECZEŃSTWA PRZEZ WŁADZE PAŃSTWOWE DOTYCZĄCYMI OCHRONY PRZED EPIDEMIĄ KORONAWIRUSA:

 1. Została udzielona dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej dla wszystkich wiernych diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej aż do odwołania. Serdecznie zachęcamy wiernych do duchowej łączności z odprawianymi Mszami świętymi transmitowanymi za pośrednictwem mediów.
 2. Do dnia 11 kwietnia (Wielka Sobota) celebrowanie wszystkich Mszy świętych i Triduum Paschalnego będzie odbywało się bez obecności wiernych świeckich przy zamkniętych drzwiach kościołów. Osoby, które zamówiły intencje mszalne, proszone są o skontaktowanie się z ks. Proboszczem (tel. 606 88 58 77). Kościół parafialny będzie otwarty w celu umożliwienia modlitwy osobistej codziennie od godz. 10.00 do 17.00.
 3. W parafiach nie będzie możliwości skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w zwyczajnej formie. Osoby pragnące skorzystać z tego sakramentu proszone są o skontaktowanie się z ks. Proboszczem (tel. 606 88 58 77).
 4. Posługa wśród osób chorych i w podeszłym wieku może odbywać się tylko w przypadku niebezpieczeństwa śmierci.
 5. Obrzędy pogrzebu ograniczone zostają wyłącznie do stacji przy grobiez udziałem najbliższej rodziny, w liczbie nie większej niż 5 osób.

 

V Niedziela Wielkiego Postu rok A – 29.03.2020 r.

 1. Zarządzenie Biskupa …
 2. W związku z panującą sytuacją epidemii i zarządzeniami Biskupa Diecezjalnego do dnia 11 kwietnia będą odprawiane tylko te Msze święte, na których została zamówiona intencja. Na tych Mszach będzie mogła być obecna tylko rodzina, która zamówiła daną intencję w ilości maksymalnie 5 osób. W tym tygodniu Msze święte w Kwakowie będą odprawiane we wtorek, środę i piątek o godz. 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kwakowie w piątek od godz. 16.00. Msza święta w czwartek będzie odprawiona w Kuleszewie o godz. 17.00. Msza święta w sobotę w Żelkówku i w niedzielę w Płaszewie zostaje odwołana. Zachęcam do trwania na modlitwie osobistej i rodzinnej w domach oraz przeżywania Mszy świętej za pośrednictwem mediów. Kancelaria parafialna będzie nieczynna. W sprawach pilnych proszę o kontakt telefoniczny (tel. 606 88 58 77).
 3. Zgodnie z zaleceniem Biskupa diecezjalnego kościół parafialny w Kwakowie będzie otwarty od wtorku do piątku od godz. 10.00 do 17.00 w celu umożliwienia osobistej modlitwy wszystkim wiernym. Pamiętajmy również w tym trudnym czasie w sposób szczególny o osobach starszych i samotnych, aby w razie potrzeby przyjść im z konieczną pomocą.
 4. W Wielką Sobotę nie będzie również święcenia pokarmów na stół Wielkanocny.
 5. Spotkania wszystkich grup parafialnych zostają zawieszone do odwołania.
 6. Do nabycia są Paschaliki Wielkanocne w cenie 5 zł.
 7. Intencje mszalne (odczytać tylko dla poszczególnych miejscowości).
 8. Zapowiedzi przedślubne: Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Krystian Dariusz Wonitowy, kawaler zamieszkały w parafii Suchorze i Natalia Anna Przyborek, panna, zamieszkała w parafii Kwakowo (zapowiedź III). Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

 

INTENCJE MSZALNE

29.03. 2020 r. – 05.04. 2020 r.

Dzień Godzina Intencja

 

Niedziela

29.03.2020

 

8.30

Płaszewo

+ Genowefa (11 r.śm) oraz Ludwig

10.00

Kuleszewo

+ Zofia i Kazimierz Kurczyna, Paulina i Kacper Pawłowscy

11.30

Kwakowo

Za Parafian
   

Wtorek

31.03.2020

17.00

Kwakowo

+ Teresa Uszyńska i Alina Dzięcioł – int. od koleżanki

Środa

01.04.2020

17.00

Kwakowo

O dar pojednania i przebaczenia w naszej Ojczyźnie i w naszych Rodzinach – int. I KR

Czwartek

02.04.2020

17.00

Kuleszewo

W intencji Marianny i Wiesława Kosidło z prośbą o łaskę zdrowia, Boże błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski

Piątek

03.04.2020

17.00

Kwakowo

Rez. II KR

Sobota

04.04.2020

   

Niedziela

05.04.2020

   

10.00

Kuleszewo

+ Franciszka (30 r.sm) i Zofia (10 r.śm)

11.30

Kwakowo

+ Lech, Honorata i Barbara Semenowicz

13.00

Lubuń

+ Olga Żurawska (15 r.sm)

HISZPANIA – PORTUGALIA

5.10. – 14.10.2020

Avila - Santiago de Compostela - Porto - Fatima - Aljustrel

Batalha – Alcobaca - Tomar - Obidos - Nazare - Lizbona - Toledo - Madryt

DZIEŃ 1: BERLIN – MADRYT

Wyjazd z Kwakowa. Przejazd na lotnisko do Berlina. Odprawa i wylot do Madrytu. Po przylocie przejazd do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 2: AVILA

Śniadanie. Najpierw zawitamy do Avili – miasta św. Teresy obwarowanego wysokim i widocznym
z daleka murem. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Santiago de Compostela.

DZIEŃ 3: SANTIAGO DE COMPOSTELA – PORTO – FATIMA

Śniadanie. Przejazd do Santiago de Compostela – miasta św. Jakuba, pobyt w stolicy Galicji               i nawiedzenie miejsca doczesnego spoczynku św. Jakuba oraz udział w nabożeństwie. Msza święta.                                   Spacer po mieście połączony ze zwiedzaniem.   Przejazd do Porto – drugiego co do wielkości miasta Portugalii, malowniczo położonego na brzegu rzeki Douro. Spacer po mieście.

Przejazd do hotelu w Fatimie. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4: FATIMA – ALJUSTREL

Śniadanie. Msza święta. Zwiedzanie: Sanktuarium – Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty, Łucji. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski Valinhos – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji. Po południu czas wolny w Sanktuarium na prywatną modlitwę. Obiadokolacja.Wieczorem udział w Różańcu i Procesji ze świecami. Nocleg.

DZIEŃ 5:FATIMA – BATALHA – ALCOBACA – TOMAR – FATIMA
Msza święta. Śniadanie. Zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości Batalha – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich, wpisany na światową listę UNESCO. Przejazd do Alcobaca, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów, z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro Okrutnego i jego potajemnie poślubionej małżonki Ines de Castro. Po południu zwiedzanie imponującego rozmiarami klasztoru Templariuszy w mieście Tomar.
Powrót do hotelu, obiadokolacja. Wieczorem udział w Różańcu i Procesji ze świecami. Nocleg.

 

 

 

 

 

 

DZIEŃ 6: FATIMA – OBIDOS – NAZARE – FATIMA
Msza święta. Po śniadaniu udamy się do Obidos, średniowiecznego miasteczka, które zwiedza się, chodząc po otaczającym je wspaniałym murze obronnym.Po południu wyjazd nad Atlantyk                    do Nazare, dawnej uroczej wioski rybackiej i starego Sanktuarium Maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Odpoczynek na pięknej plaży. Wieczorem powrót                    na obiadokolację, wieczorną procesję i noclegdo Fatimy.

DZIEŃ 7:FATIMA – LIZBONA – FATIMA

Śniadanie. Przejazd do stolicy Portugalii - Lizbony, położonej u ujścia rzeki Tag. Zwiedzanie: zabytkowej średniowiecznej dzielnicy Alfama położonej na wzgórzu u stóp Zamku św. Jerzego, z jej malowniczymi krętymi i wąskimi uliczkami, katedry, kościoła św. Antoniego Padewskiego, stojącego w miejscu domu rodzinnego świętego. Zobaczymy też Pomnik Odkrywców, którzy
z Lizbony wyruszali na podbój Nowego Świata. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 8: TOLEDO

Śniadanie. Przejazd do Toledo, duchowej stolicy Hiszpanii, a także stolicy prowincji Castilla               la Mancha. Msza święta, zwiedzanie miasta, po którym spacer to prawdziwa przyjemność. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 9/10: MADRYT – BERLIN

Śniadanie. Przejazd do Madrytu. City – tour po mieście. Przejazd na lotnisko. Odprawa bagażowa.             Przelot do Berlina. Przejazd do Polski. Przyjazd do Kwakowa w godzinach nocnych.

TERMIN: 5.10. – 14.10.2020

CENA: 2.000 zł + 380 €

 

ŚWIADCZENIA:

 • transfer autokarem na trasie: Kwakowo – Berlin – Kwakowo;
 • przelot samolotem na trasie: Berlin – Madryt – Berlin;
 • klimatyzowany autokar w Hiszpanii i Portugalii;
 • noclegi w hotelach **/*** z łazienkami;
 • śniadania i obiadokolacje wg programu;
 • ubezpieczenie NW i KL;

WYDATKI PROGRAMOWE:

!!! UWAGA !!!

Uczestnik musi posiadać dowód osobisty lub paszport ważny min. 3 miesiące

od daty powrotu z pielgrzymki do Polski.

ZAPISY

Ks. Krzysztof – 606 88 58 77

O naszym kościele

Kwakowo, Niepokalanego Poczęcia NMP neogotycki, bud. 1863-1865, wieża XIV w., obiekt zabytkowy - nr rej. A-393 z 21.12.1965, pośw. 8.12.1947 Msze Święte: w niedziele: 11.30; w dni powszednie: wtorek-piątek 17.00 (I 9.00)

proboszcz: ks. Krzysztof Karwasz, ust. 2015-08-01

holy bible